Când zici că ai scăpat de ea, reapare la ușa ta și-ți face numai probleme.
Tu o știai ca fiind drăguță, liniștită și la locul ei și ea de fapt a luat-o complet razna.
Îi spui în față că nu o mai placi, că e urâtă și că ai vrea să plece și ea nu și nu, mai stă un pic, că știe mai bine ce-ți trebuie și sigur te răzgândești tu.
Când scapă de sub control, ajung ăștia de închid și școlile din cauza ei.
Îi spui că s-a terminat. Ce face ea? Se instalează mai comod în curtea casei tale.
Azi e mișto, cu soare și mâine te caci pe tine de frică din cauza ei…De frig!!! am vrut să scriu de frig!!!!
Vine…Ba nu, a plecat…Ba nu, s-a întors…Nu, a ple…Nu – nu, nu pleacă nicăieri…
Totul a fost perfect între voi în primele 3 luni.
Îți vei aminti de ea mulți ani de acum încolo. Deși nu ți-ai fi dorit asta.
Când te vede că ți-e bine cu alta, începe să se dea în spectacol.
Problema nu e că îți promite ea că veți rămâne împreună pentru totdeauna. Problema e că începi și tu să crezi că așa va fi.
Și ți-a zis tac-tu de cum a văzut-o, că asta nu mai pleacă.
N-ai nicio problemă să petreci cu ea de 1 decembrie. De Crăciun și de Revelion. Hai, și de Valentine’s. Băi, dar dă-o-n Doamne, iartă-mă, asta vrea să faceți și Paștele împreună!
Ca să-ți atragă atenția, se îmbracă toată numai în alb. Mereu. Spookie.
Tu o dai afară din casa ta cu lopata, ea se-ntoarce într-o urgie.
Și ți-a zis mă-ta de când a văzut-o, că v-așteaptă pe toți vremuri grele.
Sursa foto: http://www.wpxi.com/
Follow
Send
Leave a Reply